leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tia Myska

+5
Marquesa Ceasario
Vladimir Vyacheslav
Scorpius Malfoy
Giosué Poldi
Celestia Myska
9 posters
Celestia Myska
Celestia Myska
Sihir Bakanı Asistanı
Sihir Bakanı Asistanı
Lakap : Tia

Tia Myska Empty Tia Myska

Perş. Nis. 19, 2012 8:23 pm
    Tia Myska Tumblr_lrcl1m4N6U1qhsdh9o1_500
    İşte en yeni sürüm karakterim karşınızda. Öyleyse anlatmaya başlayalım. İrlanda doğumlu bir muggle. Mektubu gelene kadar bu tarz şeylere inanmıyordu, ailesi bir kasaba ailesi kısaca kendisi kasaba kızı. Genede çok zeki, çocukken babası onu üstün zekalılar okuluna yollamayı düşünüyordu ama bunun yerine bir büyücülük okulu olunca adam sonunda kızının zeki değil çatlak olduğuna karar verdi. Genede kızına çok bağlı bir adam. Tia güzelliğini babasından almış bir kız. Babası kasabanın başkanı ve bütün kasaba adama aşık resmen. Kısaca çocukluğu çok mutlu geçmiştir. Genede babası bu övgülere rağmen sevgili eşine çok bağlıdır. Yani hiçbir trajik olay yaşamamıştır Celestia. Mükemmel bir çocukluk ve harika bir okula başlangıç yapmıştır. Zekası yüzünden Ravenclaw'a seçilen genç kız yaşıtlarına görece daha olgundur. Gerçek sorunları bilmeyen şımarık bir kız değil, yaşanılanları anlayan bir hanım efendi gibidir. Kısa sürede profesörlerinin gözdesi olan genç kız döneminin en parlak öğrencisiydi. Bina başkanlığı ve kızlar başkanlığı yapmıştır. Okuldan mezun olmadan önce iş teklifleri önünde yığılmaya başlamıştır elbet. Genede genç kız birincilikle okuldan mezun olunca her şeyi bırakmış ve İngiltere'den ayrılmıştır. İki yıl ortadan kaybolmasının ardından İrlanda'ya ailesinin yanına döndüğü bilinmektedir. Üç yıl orada kalmıştır ve bu üç yılı garip bir biçimde ksabada çok az gezerek harcamıştır. Oysa kasaba sakinleri genç kızın sessiz turlarını beklemektedirler. Genede genç kız üç yıl kendini eve kapatmasının ardından bakanlığa yaptığı bir iş başvurusuyla gözleri gene üzerine çekmiştir. Sihir Bakanı Asistanı olmak öyle kolay değildir, gene bu parlak cadı harika özgeçmişinin yanında bir de fotografik hafızayla, zihinbendarlığı da katınca bakanlık elbette bu başvurunun üstüne atlamıştır. Genç kız evinden sessiz sakin ayrıldığında babasıyla vedalaşmamıştır bile. Çocukluğunun kahramanı ve ideal erkeği olarak gördüğü babasıyla artık tek kelime bile konuşmamaktadır. Bunun sebebiniyse kimse çözememiştir.

Tia gençliğinde çok parlak bir kızdı. Güzel gülümseyişini kimseden esirgemez, onunla konuşmak isteyen herkesle harika iletişim kurardı. Kitaplarını çok okurdu ama arkadaşlarınada zaman ayırırdı. Hiçbir zaman yaygara koparan bir tip olmamıştır ama neşeli sesini mutlaka duyabilirsiniz. Genede iki yıllık kaybolmasının ardından iyice içine kapanmıştır. Bu durum şu anda işkoliklik olarak onda gözükmektedir. Genç cadı diğer karakterlerimin aksine aşka sonuna dek inanmaktadır. Mükemmel erkeğini aramakta ve bütün o romantik filmlerdeki gibi bir aşk yaşayacağını düşünmektedir. Onun için ideal erkek profilini çizen babası her şeyidir ve bulacağı erkekte hayalinde babası gibi mükemmel olacaktır. Aşk hakkındaki görüşleri değişmemesine rağmen genç cadı kaybolmasından sonra evinde geçirdiği üç yılın ardından babasının adını bir daha telaffuz bile etmek istememektedir.
    Sakindir, olayları mantığıyla çözer ve çoğu zaman bocalamaz. Duygusal bir yapısı vardır ama bunun işe yaramayacağını anladığında kendini toparlayabilir. Sinir krizine kolay kolay girmez ama kızdırılırsa çok can yakıcı olabilir. İnsanları asla kırmayı istemeyen biridir. Her ne kadar eski çok yakın dostları dışında şu sıralar pek insan yüzü görmek istemese de sosyal hayatını dengelemeyi her zaman başarır. İş yaşamında çok hırslıdır. Şu sıralar tam bir işkoliktir. Erkekler konusunda fazla umutludur. Okuldayken melezlerin o kadar kötü olmayacağını düşünürdü, onları anlayabilirlerse belki anlaşabileceklerini bile söylerdi ama iki yıllık gezisinin ardından tamamen bir anti-melez olmuştur. İsyankar bir yapısı yoktur ama istemediği bir şey olunca karşı çıkmayı çok iyi bilir. Mantığının el vermediği hiçbir şeyi ona yaptıramazsınız.

Arıyorum arıyorum bol bol kurgu ve rp arıyorum. En başta okuldan çok yakın birkaç dost arıyorum. Tia onlardan hiç ayrılmayacak, onlar iki yıllık kayboluşunu sorguladığındaysa hemen oradan uzaklaşacak.
    Bu bulunurmu bilmem ama Tia'nın mükemmel erkeğini arıyorum. Bol rp yapabilen biri istiyorum. Bol bol rp yapıcaz ve kurgumun ilerisinde iki yıllık kayboluşu çözen kişi olucak. Başta Tia'yla çok yakın arkadaş olsunlar hatta genç kadının aklına bile gelmesin onunla birlikte olmak ama aşk bu.
    Sonra Tia bir anda bakanlığa girdi, sonuçta bu kadar yüksek bir mevkiye bir anda gelmesinden rahatsız olanlar olacaktır. Tia'nın açığını arayan birini arıyorum. Onun iki yıllık kaybolmasını araştıracak birini. Onu sıkıştıracka birini yani.
    Onun dışında bol bol özel kurgu arıyorum. Kurgu istiyorum ve çok rp yapacağım söz veriyorum.

Giosué Poldi
Giosué Poldi
İksir Profesörü
İksir Profesörü

Tia Myska Empty Geri: Tia Myska

Cuma Nis. 20, 2012 10:07 pm
Bence bu işe arkadaş olarak girelim derim.
Scorpius Malfoy
Scorpius Malfoy
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Lakap : Yakın olanlara Scorp.

Cuma Nis. 20, 2012 10:08 pm
Valla ben o arkadaşlığı dicaprio'yla ben baya bir işin içinden çıkılmaz hale getiririm ama anlaştık diyeyim. Tia Myska 3029022858 Adama bakmaktan gözlerim kamaştı bir dakika. Tia Myska 3029022858
Giosué Poldi
Giosué Poldi
İksir Profesörü
İksir Profesörü

Cuma Nis. 20, 2012 10:10 pm
Ya arkadaş olarak gireriz, belki o aradığı mükemmel erkek çıkar.
Scorpius Malfoy
Scorpius Malfoy
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf

Cuma Nis. 20, 2012 10:11 pm
Öyleyse bir umutla arkadaş olarak kabul edildiniz efendim. Bol bol rp istemekteyim. Tia Myska 3029022858
Giosué Poldi
Giosué Poldi
İksir Profesörü
İksir Profesörü

Cuma Nis. 20, 2012 10:13 pm
Bol bol rp gelecektir. :)
Vladimir Vyacheslav
Vladimir Vyacheslav
Yönetici, Konsey Başkanı
Yönetici, Konsey Başkanı

Cuma Nis. 20, 2012 10:20 pm
Yoo, bir kere ben açıcam bu karaktere bir karakter. Ben sana ne dedim, Doutzen dedim benim dedim. Abi anlayın artık, Candice Doutzen benim!
Scorpius Malfoy
Scorpius Malfoy
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf

Cuma Nis. 20, 2012 10:55 pm
A-aov ağır tepki aldım. Tia Myska 3029022858 kaç karakterin var Ege? Ben deli gibi rp isterim hani. Neyse bir karakteri görelimde, daha o kısmet olmadı. Tia Myska 3029022858
Edit: İksir ustam kurgu ne olursa olsun -ege ağır topa tutabilir- bol bol rp isterim ben genede.
Giosué Poldi
Giosué Poldi
İksir Profesörü
İksir Profesörü

C.tesi Nis. 21, 2012 12:01 am
Valla aranızda anlaşın artık, biz bol bol rp yaparız. :)
Marquesa Ceasario
Marquesa Ceasario
Uluslararası Sihirsel Birliği Dairesi Başkanı
Uluslararası Sihirsel Birliği Dairesi Başkanı

Salı Nis. 24, 2012 1:10 pm
İkinci maddeye talibim efenim.
Améthyste de Nacria
Améthyste de Nacria
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lakap : Amy

Salı Nis. 24, 2012 1:13 pm
Sanırım beni bakanlıkta sıkıştıracak cici insan sen oluyorsun. Elbette uygundur efendim. Tia Myska 3029022858
Camilla Nylund
Camilla Nylund

Cuma Nis. 27, 2012 8:32 am
Celestia Myska demiş ki:[list]
Sonra Tia bir anda bakanlığa girdi, sonuçta bu kadar yüksek bir mevkiye bir anda gelmesinden rahatsız olanlar olacaktır. Tia'nın açığını arayan birini arıyorum. Onun iki yıllık kaybolmasını araştıracak birini. Onu sıkıştıracka birini yani.[/justify]

Evet evet, birilerinin de bu kötü rolü üstlenmesi gerekir. Camilla ile Tia'nın arası böyle olsun, bir karakterinle de güzel bir kurgu yaparız nasılsa. :3
Rohésia Récolte
Rohésia Récolte
Hufflepuff IV. Sınıf
Hufflepuff IV. Sınıf
Lakap : Rose

Cuma Nis. 27, 2012 8:39 am
Aslında o kurguyu bakanlıktan biri diye düşünmüştür ve Marquesa kabul etmişti o kurguyu. Genede başka bir kurgu yapabiliriz bence. Eskiden gelen bir düşmanlık filan olabilir hani kötü olacaksan. Tia Myska 3029022858
Camilla Nylund
Camilla Nylund

Cuma Nis. 27, 2012 8:41 am
Bir karaktere iki kötü fazla olur. Şimdilik tanıdık olsun, kurguya göre ilişki şekillenir. :3 Zaman zaman bakanlıkta gördüğün ve ismen tanıdığın biri... Elbette Camilla'nın işi bir gün düşecektir sana.
Zoey Aeralith
Zoey Aeralith
Fotoğrafçı
Fotoğrafçı
Lakap : Zoe

Cuma Nis. 27, 2012 9:16 am
Tamam öyleyse aklına bir şey gelirse haberdar et öyleyse. Olmadı ben bir şey bulursam pm atarım. Tia Myska 3029022858