leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Briseis
Briseis
Vampir
Vampir

Briseis.  Empty Briseis.

Ptsi Nis. 30, 2012 2:50 pm
Öhöhöm-şu öhöhöm girişi olmazsa olmaz-. İlk önce, Briseis'i kısaca açıklayalım. Truva savaşında yer almış önemli karakterlerden birisidir.Aslına bakarsanız, filmde ve destanda farklı anlatımlarda bulunmakta, fakat ben ikisini harmanlayıp bir şeyler yaptım.
Briseis, Apollon tapınağında çalışan bir rahibedir. Bir Tanrının aşkıyla yaşamak ve öldüğünde onun yanında huzur bulup, aşkının karşılığını alacağına inanmaktaydı. Fakat, Truva savaşının başlamasıyla, değerli olan her şey, Yunanlılar tarafından yağmalandı. Briseis'in bulunduğu tapınak da bu yağmalanan zavallı yerlerden biriydi. Ödüller alındıktan sonra, Briseis de başarılarının ödülü olarak ünlü savaşçı Achilleus'a verilmiştir. Achilleustan gerçekten nefret eder. O halkını öldüren zalim, tanrısız bir savaşçıdan başkası değildir. Fakat sonra Achilleus'un mantıklı konuşmalarına ve o pervasız tavırlarının altında yatan ve çıkmayı bekleyen iyiliğine aşık olmuştur. Bu aşk Tanrı Apollon'u kızdırmıştır. Truva savaşında, Truvalıların yanında olmasını da eklersek, Achilleus'in ölmesine yardım etmiştir. Paris'e , sarayda çalışan bir görevli kılığına girip zehirli oklardan vererek, Achilleus'in ölmesine yardım etmiştir. Truva Savaşı biter bitmez, kudretini göstermek ve belki de, intikam almak amacıyla Briseis'i lanetlemiş ve güneşe çıkamayan bir varlığa dönüştürmüştür.

Briseis, bu lanetli yaratıktan daha fazlasıdır. Achilleus'in ölümü ve Truva'nın yok oluşunun ardından, neşesini kaybetmiştir. Fakat, neşe yerini daha güçlü duygu olan azime bırakmıştır. Yaşadığı sürece, Achilleus'ini bulmak için gezmiştir. İnsanların reeankarne dediği şeye inanmaktadır. İnanmaktan başka çaresi yoktur çünkü bir bir sevdiklerinin yanından gitmesi düşüncesine katlanamaz. Hâlâ Yunan Tanrılarına inanmaktadır fakat kendisinin de bir tanrıça olduğunu idda etmektedir. Lanetli de olsa bir ölümsüzdü neticede. Tarihin önemli sahnelerinde rol almaktan zevk alır. Savaşlardan nefret eder ama onların bitmesi için de elinden geleni yapar. Fakat şu sıralar, kimin tarafından olacağını şaşırmıştır dahası Achilleus'in hasreti, gözünü her kapattığında içini tırmalar olmuştur ve bu nedenle bu işlere kafa yormamaktadır.

Briseis her yerde Achilleus'i aradığı için onlarca erkek arkadaşı olmuştur. O nedenle hertürlü erkek arkadaş kurgusuna açıktır, tabi karakteri değiştirmediği sürece. Kafası karışıktır, savaşta net bir yeri olmadığı için, düşmanı yoktur. Fakat en önemlisi ise, bir Achilleus olmalı. Fakat Briseis onun Achilleus olduğunu içindeki ortayı çıkmayı bekleyen iyilik duygusundan anlamalı.
Bundan sonrası size kalmış. o.o
Similar topics