leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sülalesiz kalana sülale!

+6
Nils Wójcik
Cwenye Angel Westland
Claudia Valerie
Briseis
Aidan Wandhunt
Marlon Blackwood
10 posters
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood
Konsey Üyesi, Leondier Temsilcisi

Sülalesiz kalana sülale! Empty Sülalesiz kalana sülale!

Cuma Mayıs 04, 2012 9:54 pm
Şimdi efendim, düşündüm taşındım, kurgu içerisinde sekiz yüz kez söylediğim kış baloları olsun, akşam yemekleri olsun, özel toplantılar olsun böyle RPler nasıl da zevkli olur dedim. Bu sebepten de sülalemi sizinle paylaşmaya geldim. İsteyenleri buyur edeceğiz.
Öncelikle kişisel kurgunuza dokunmak gibi bir niyetim yok, olmaz da zaten. Sadede gelirsek:
Marlon Ivan Reginald Blackwood demiş ki:# Çok uzun zaman önce, 1917'de çarlık Rusya'sında az çok nüfuzlu, Romanov'larla hem dost hem akraba olan iki aile, Rebrov ve Onegin aileleri ateşlenen devrimcilerden kaçmak istediler. Çar ve ailesinin tutuklanması üzerine İngiltere'deki yakın dostları Blackwood ve ? Ailelerinden yardım isteyerek bir daha vatanlarına hiç geri dönmemek üzere İngiltere'ye yerleştiler. Rus büyücü ajanları hep arkalarında oldu. Ailerler, bir yadigar olan Lenski tılsımını diğerleriyle paylaşarak simgesel bir bağlılık inşa etti ve birbirlerini korumaya yemin etti. Kendi çevreleri dışında güvenebilecekleri yalnız iki ingiliz aile olan Onegin ve Rebrov'lar, güven ve muhafazalarını evlilik bağıyla mühürleme yoluna gittiler. O zaman alınan kararla yüz yıldan fazla süredir bu dört ailenin çocukları birbirleriyle evlenir. Bu kural istisnalarla birlikte hala bozulmadan süregelmektedir.
Lenski tılsımının ne olduğu, ne işe yaradığı belirsiz. Öylesine bir aile yadigarı aslında. Simgesel bir şey olarak Britanya'ya göç eden iki Rus ve iki İngiliz ailenin birleşmesini ve aileler arasındaki yardımlaşmayı göstermesi için paylaşılıyor. Öyle çok matah bir şey değil; ama daha sonraları bu tılsımın varlığından haberdar olan De Vries, Marlon Blackwood'un karısı Anastasia'yı öldürüyor falan ama orası Marlon'un kişisel kurgusu tabi.

İngiliteredeki bu dört aile sürekli çocuklarını evlendirdiğinden artık yarı Rus-yarı İngiliz diye bir şey kalmamış, karman çorman bir şey olmuşlar. Örneğin Marlon'un soyadı Blackwood olsa da aynı zamanda hatırı sayılır bir Rus kanı taşıyor kendisi.

Sülaleye gelirsek. Son derece aristokrat ve burjuva bir sülale bu. Evropa sosyetesine müdahil, bu sebepten de kıtanın her tarafında, özellikle orta-doğu Avrupa ve Slav ülkelerinde farklı farklı soyadlarıyla akrabaları var. O açıdan müsterih olunuz, "nasıl akraba olucaz ki soyadlarımız farklı .s.s" aksiyonuna dalmamıza gerek yok. Fransız falan olarak bile ailenin bir ucundan olabilirsiniz.

Şunu da açıklayayım, birinci dünya savaşı, bolşevik devrim yıllarında falan bu pek sosyetik sülale baya bir çalkalanıyor maddi açıdan. Özellikle o zamanlarda birbirlerine daha da bağlanıyorlar. Yokluk sebebiyle mülklerini, aile yadigarlarını, Rusya'dan getirdikleri anılarını olmadık pahaya satıyorlar; bir evde on beş yirmi kişi yaşadıkları zamanlar bile oluyor hatta! Neyse ki ikinci dünya savaşını da atlattıktan sonra yetmişlerden sonra yavaş yavaş bellerini doğrultabiliyorlar. Şimdilerde eskisi kadar olmasa da baya bir varlıklılar yine.

Bolşeviklikle uzaktan yakından alakası olmayan bu sülalenin çoğu işte devrim yıllarında ve öncesinde Rusya'dan kaçıp Avrupa'ya yayılıyor. Çar II. Nikola, yani Romanov hanedanıyla da akraba ve dostlar. Biraz da bundan kaçıyorlar tabi, canları tehlikede sayılır. Rusya'ya fena halde bağlılar. Öyle ki devrimden sonra SSCB yıkılana kadarki olan kısımda bile "Sovyetler" lafını kabul etmiyorlar. Onlar için varsa yoksa Rusya!

Beraberlerinde ortodoks rusluklarını da getirdiklerinden paskalya olsun, yortular olsun, Romanovların katledilişinin yıl dönümü olsun, kış baloları/yaz baloları olsun, irili ufaklı akşam yemekleri olsun, kalabalık davetler olsun, özellikle diyasporada olduklarından sık sık toplanmayı çok seviyorlar. Toplanmanın niteliğine göre de işte ağırbaşlı, matem havasında veya valslerle, polskalarla dolu şen şakrak geçiyor zaman.

Tekrar söylüyorum, sülale acayip geniş olduğundan Avrupa'nın her tarafında hiç görmeyip tanımadığınız akrabalarınız olabilir. Gerçi böyle bir durumda kurgu yapmanın mantığı ne derseniz de cevap veremem. :D

Yani durum budur, buyrun beklerim. ^^

# Kimler kimler var bakalım:
Aidan Wandhunt
Bennet Bancroft
Claudia Valerie
Diamenth Rhithynwel
Marlon Blackwood
Nils Wójcik

En son Marlon Blackwood tarafından Perş. Mayıs 10, 2012 4:47 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Aidan Wandhunt
Aidan Wandhunt
Gryffindor III. Sınıf
Gryffindor III. Sınıf

Sülalesiz kalana sülale! Empty Geri: Sülalesiz kalana sülale!

C.tesi Mayıs 05, 2012 12:00 am
Sülale değil aşiret maşallah, hatta direk İngiltere'yi ele geçirmiş bile olabilirsiniz çoğalalım derken. :P

Ehm, konuya dönersek bu karakterimin böyle bir akrabasının olmasını planlıyordum. Çocuğun baba ailesinden bir cadı sizin aileye gelin gitmiş olabilir. Aidan ile kan bağı o yüzden vardır. Seni ilk defa gördüğünde daha yeni evlenmiş olduğun zamanlar olabilir. Kendi ailesi Wandhunt'lar biraz katıdır, genellikle de Slytherin mezunları barındırır. Çocuğu da bu katı disipline göre yetiştirmek istemişlerdir. Başta da bunu başarmışlardır ama seninle daha, o acıyı yaşamadığın zamanda konuşmuş, sözlerinden falan etkilenerek ailesine inat kendi kişiliğini inşa etmiş olabilir. (İşte böyle akrabayı bu yüzden planlıyordum) Bu yüzden senin karakterine hayrandır. Ayrıca zamanında Gabriel doğsun, büyüsün de oynayalım diye çok heves etmiştir, eşin Anastasia ile oyun bile oynamıştır. Yaşadığın trajik olayları ailesinden duyunca ciddi anlamda üzülmüş, içten içe bağ kurduğu Gabriel için de ağlamıştır. Marlon'un uzun bir aradan sonra geri dönmüş olması da moralini biraz olsun düzeltmiştir. Onun mesafeli tavrına rağmen rasgeldikçe konuşmaya can atıyor. Hiç sevmediği babasından daha çok değer verdiği Marlon'un yüzünü güldürebilmek için şaklabanlık falan da yapıyor. (Böylece karakter ilişkisi kurgusunu da aradan çıkarmış olduk)
Briseis
Briseis
Vampir
Vampir

C.tesi Mayıs 05, 2012 11:31 am
Öğrenci karakter açarım ben bu sülale için.
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:00 pm
Heyo heyo. Şimdilik üç kişiyiz.
Melek de öğrenci karakterini alsın gelsin buyursun ^^
Claudia Valerie
Claudia Valerie
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Lakap : Clad.

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:10 pm
Bende bu sülaleye katılmak istiyorum. Ancak aklıma bir kurgu yok -.-
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:19 pm
Kurguya gerek de yok, ilk mesajda yazılanlar karaktere uyuyorsa herkes buyurabilir. ^^
Cwenye Angel Westland
Cwenye Angel Westland
Konsey Üyesi, Mercier Temsilcisi
Konsey Üyesi, Mercier Temsilcisi
Lakap : Ang

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:21 pm
Tamam o zaman Claudia'da var ^.^
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:22 pm
Peki, ekledim ^^
Nils Wójcik
Nils Wójcik
De Vries
De Vries

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:32 pm
Cozefle kardeş çıkacaksınız diye korkuyorum. '-'
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:35 pm
Ahahahah onu da yapalım iyice Yalan Rüzgarı'na, Aşk-ı Memnu'ya bağlayalım ondan sonra. :D
Nils Wójcik
Nils Wójcik
De Vries
De Vries

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:41 pm
Bağladık zaten, aşk, ihtiras, ihanetler falan. o.O
Marlon'un çocuğu meğer Cozeftenmiş ahahaha öyle diyorlar burada, ne iş? :P
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:44 pm
Spoiler:
Nils Wójcik
Nils Wójcik
De Vries
De Vries

C.tesi Mayıs 05, 2012 3:49 pm
Tabii, Marlon'un çocuğu deyince de garip oldu ahahaha. Unuttum yengenin ismini. Anastasia evet evet. Cozef yapmaz öyle şey. Burada Velvet Goldmine'ı hafızalardan siliyoruz. u.u
Bennett Bancroft
Bennett Bancroft
De Vries
De Vries

Çarş. Mayıs 09, 2012 11:06 am
beni de alın aranıza, evet! ailenin hayırsız evladı da ben olabilirim, karakterimin asıl ismi de bennett değil zaten, karakterim doğu avrupa taraflarında bir yerlerden (slovakya(veya slovenya hep yanlış yazıyorum), bosna vs.)

Konrad ? demiş ki:Arnavutluk taraflarında bir yerde doğdum. Söyleyeceklerim bu kadar, şimdilik...
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

Perş. Mayıs 10, 2012 1:53 pm
Herkesin başımızın üzerinde yeri var, bittabi!

Bir akşam yemeği falan yapsak kimler gelir bakalım?
Nils Wójcik
Nils Wójcik
De Vries
De Vries

Perş. Mayıs 10, 2012 2:03 pm
Sanırım katılabilirim. Toplu RP gibi bir şey mi olur peki?
Attila Qinghai
Attila Qinghai
St. Mungo IV. Kat Çalışanı, De Vries

Perş. Mayıs 10, 2012 2:09 pm
Akşam yemeği kurgusuna Aidan ile gelebilirim ama uygun zaman kurgusu bulmak lazım. Çünkü okul zamanı gelmesi biraz tuhaf kaçar. Bir de NPC olarak anne ve babasıyla katılacak yemeğe. Noel Yortusu nedeniyle tatil oluyor ya okullar, o zaman olursa yemek iyi olur. Ya da okullar açılmadan öncesi olursa. Ya da Marlon onu direk okuldan alıp getirse de olur, o zaman anne babaya da gerek kalmaz u.u
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

Perş. Mayıs 10, 2012 2:16 pm
Yisss, toplu rp, tabi gelenlere bağlı.
Zamanı ayarlarız, problem olmaz bence. Aidan'ı okuldan alabilir Marlon, o sebepten her türlü akar dıpts dıptıs.
Gerçi site zamanına da sadık kalalım, yaz sonu olsun. Okul açılmadan önce. Uygunsa size de?
Attila Qinghai
Attila Qinghai

Perş. Mayıs 10, 2012 2:17 pm
Bana uygun. Aidan iki eli kanda dahi olsa gelir o halde.
Nils Wójcik
Nils Wójcik
De Vries
De Vries

Perş. Mayıs 10, 2012 2:19 pm
Pekala ben de gelirim. :>
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

Perş. Mayıs 10, 2012 3:22 pm
Buyrunuz, uyduruk oldu gerçi biraz http://orenthia.my-rpg.com/t692-yaz-sonu
Diamenth Rhithynwel
Diamenth Rhithynwel
Melez
Melez
Lakap : Die,Menth

Perş. Mayıs 10, 2012 4:18 pm
Aslında sülaleye ortak olmak istiyorum ve karakter kurgum filan yok. Aklında sülalede şöyle bir hatun olsa dersen hoş olur. Hatunun özelliği ciddi, işte sanrıylarla insanlarla oynuyor, zeki vs.vs. Onun dışında yok hani.
Marlon Blackwood
Marlon Blackwood

Perş. Mayıs 10, 2012 4:47 pm
Marlon Blackwood demiş ki:Herkesin başımızın üzerinde yeri var, bittabi!

Claudia Valerie
Claudia Valerie
Ravenclaw III. Sınıf
Ravenclaw III. Sınıf
Lakap : Clad.

Perş. Mayıs 10, 2012 5:07 pm
Ben haftasonu cevap yazabilirim. Yani Claudia da gelcek ^^
Vasilena Ivanchev
Vasilena Ivanchev
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf

Cuma Mayıs 11, 2012 2:03 pm
Sonunda öğrenci karakteri açmış bulunmaktayım *-* Pmden Vasilena'nın kurgusu hakkında bir şeyler danışacağım sana Barış.