leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Selfier-Leondier Quidditch Maçı

+6
Vasilena Ivanchev
Zagreb Lacroix Leduc
Euterpe Châtillon
Floja Feodora
Berthé A. Glamour
Carmen Banderas
10 posters
Carmen Banderas
Carmen Banderas
Melez, Tütün Fabrikası Çalışanı, Zümrüdüanka Yoldaşlığı Üyesi
Melez, Tütün Fabrikası Çalışanı, Zümrüdüanka Yoldaşlığı Üyesi

Selfier-Leondier Quidditch Maçı Empty Selfier-Leondier Quidditch Maçı

C.tesi Haz. 02, 2012 12:11 pm
Sonbaharın henüz bastırmamış soğuğunda takımlar sahaya çıkıyor. Rüzgar cübbeleri hafif hafif kımıldatıyor. Oyuncular hava açısından sıkıntı yaşamayacak gibi. Günlerden cumartesi. Kaptanların el sıkışmasının ardından maç başlayacak.

Selfier Quidditch Takımı
    Arayıcı:
    - Scorpius Malfoy
    Vurucu:
    - Euterpe Châtillon
    - Fia Righelli
    Tutucu:
    - Zagreb Lacroix
    Kovalayıcı:
    - Richard Chancellor Jr.
    - Floja Feodora
    - Freja Lannister
    Takım kaptanı:: Floja Feodora

Leondier Quidditch Takımı
    Arayıcı:
    - Kenneth Warren
    Vurucu:
    - Rachelle Jeseven
    - Damian McGlazy
    Tutucu:
    - Hugo Weasley
    Kovalayıcı:
    - Rocìo del Nieves
    - Lucilla Montez
    - Berthé A. Glamour
    Takım kaptanı:: Kenneth Warren
Berthé A. Glamour
Berthé A. Glamour
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Lakap : Glam.

Selfier-Leondier Quidditch Maçı Empty Geri: Selfier-Leondier Quidditch Maçı

C.tesi Haz. 02, 2012 5:45 pm
Takımımla beraber sahaya çıkan koridorun eşiğindeyiz. Quidditch sezonu sonunda açıldığı için mutluyum. Tecrübelerim sayesinde endişemi yenmiş olsamda takımımın kaybetmemesini fazlasıyla önemsemiş,dolayısla stres yapmış durumdayım. Rüzgar oyunumu engelleyecek kadar güçlü değil. İlk maçtan Selfierleri hezimete uğratmak tek amacım. Derin bir nefes alıp konsantremi bozacak tüm duygusal hesaplaşmalarımı aklımdan atıyorum.
Floja Feodora
Floja Feodora
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lakap : Kötü Kurt.

Ptsi Haz. 04, 2012 7:08 am
Odadaki bekleyişimiz sona erince, kaptanın ardından yavaş yavaş sahaya dökülüyor bütün Selfier'ler. Süpürgemin üzerinde etrafı kolaçan ediyorum ve bir yandan da parmaklarımla yukarıdan at kuyruğu yapmış olduğum saçlarımı sağlamlıyorum. Bu maç, bizim olacak! Maç başlayınca, yönümü Quaffle'a doğru çevireceğim ve yanına varınca, onu karşı takımın çemberlerine yollamak için elimden geleni yapacağım.

Hiç kimse yazmamış, ben yazdım ilk :Z
Euterpe Châtillon
Euterpe Châtillon
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf
Lakap : Persephone, müzik tanrıçası, eu.

Ptsi Haz. 04, 2012 6:23 pm
    Heyecanlı bekleyiş, dişi yılanın ruhuna huzur verirken stresi de bir o kadar da insanı titretecek cinstendi. Sonuçta karşılarında yıllardan bile ezeli düşman oldukları Leondier’ler vardı. Süpürgesine dayanarak etrafa baktı ardından üstüne atlayarak yavaşça havaya doğru süzülmeye başladı. Yüzünün önüne gelen saçını arkaya doğru ittirirken elindeki sopayı iyice kavradı. İlk hedefi Leondierlerden birkaç oyuncu haşlamak olacaktı.
Zagreb Lacroix Leduc
Zagreb Lacroix Leduc
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Çarş. Haz. 06, 2012 12:59 pm
Zagreb, süpürgesinin üzerinde yavaş yavaş tüm takım arkadaşları gibi havaya doğru yükselmeye başlarken karşı tarafı hızlıca süzdü. Alışkın olduğu maçlardan biri daha başlamak üzereydi. Kesinlikle Selfier alacaktı bu maçı. Oyun başladığı an üç büyük çemberi koruma görevini yerine getirmek için çemberlere yakın durmayı hedefliyordu ve herhangi bir atak olacak olursa ki hiç sanmıyordu, Quaffle'ı öyle bir karşılayacaktı ki diğer çemberlerden birine bile sokup sayı yapabilirdi.
Vasilena Ivanchev
Vasilena Ivanchev
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf

C.tesi Haz. 09, 2012 8:54 am
Dönemin ilk maçı ve Leondier ile. Selfier her maçı kazanmalıdır ama Leondier ile ise bu maç, kaybetme söz konusu bile olamaz. Kazanmak zorundalar. Son anda Scorpius'un katılamayacak olması, onu arayıcı yaptı. Eğer onun yüzünden kaybederlerse, üzerine yüklenecek baskıyı düşünmek istemiyordu. Fakat şimdi oyuna odaklanmalıydı. Süpürgesine, bu maçı kazanacaklarına dair kesin bir ifadeyle bindi. Yavaş yavaş havalanırken rüzgar, saç örgüsünden birkaç teli havalandırdı. Bunun iyiye işaret olacağını düşünerek, yerini aldı. Gözlerini kısıp, biraz sonra peşinde uçacağı sarı parıltı için odaklandı. Maç başladığı anda, onu yakalamak için elinden gelenin en iyisini yapacaktı.
Floja Feodora
Floja Feodora
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Ptsi Haz. 11, 2012 12:05 pm
Slytherin Arayıcısı;

Sahaya çıkıyorum ve yerimi alıyorum. Hakemin düdüğünün ardından, havaya salınan altın Snithc'i göz hapsine almayı ve peşini bırakmamaya çalışıyorum. Ne olursa olsun!
Kenneth Warren
Kenneth Warren
Yönetici, Leondier III. Sınıf

Ptsi Haz. 11, 2012 12:06 pm
Selfier kaptanı Floja'yla el sıkıştıktan sonra süpürgeme atlıyor ve engin gökteki yerimi alıyorum. Küçük yaramaz bugün benden kaçamayacak. Hakemin düdüğünü duyduğumda kırmızının bana şans getirmesini diliyor ve pür dikkat Snitch'i aramaya koyuluyorum.
Kenneth Warren
Kenneth Warren

Ptsi Haz. 11, 2012 12:24 pm
Rocìo del Nieves;
Leondier'in yaman kovalayıcılarından olduğumu iyi biliyorum. Dikkatimi verirsem önümde kimsenin duramayacağını da biliyorum. İhtiyacım olan tek şey vurucularımızın dikkatli oynaması, hasar alıp oyundan çıkma lüksümüz yok!

Lucilla Montez;
Yanımda Rocìo ve Berthé ile beraber sahaya çıkıyorum. İyi çalıştık. Basit hatalar yapmazsak oyunun lehimize ilerleyeceğinden eminim. Arayıcımız Kenneth'ın elinden gelenin en iyisinden de iyisini yapmasını umarak sahadaki yerimi alıyor, düdük sesini bekliyorum.

Rachelle Jeseven;
Sopayı sallamaktan kas yapmış kollarıma güvenim tam, bugün de beni hayal kırıklığına uğratmayacaklarından eminim. Bludgerlarla aramı iyi tutmaya çalışacağım ve ilk hedefim Selfier arayıcısı Scorpius olacak elbette. Babacığı onu burada kurtaramaz.

Damian McGlazy;
Partnerime olan güvenim de en az kendime olan güvenim kadar tam. Bu maç için çok çalıştık ve sahadan galibiyetle ayrılmak istiyoruz. İstediğimi elde etmekte üstüme olmadığını iyi bildiğimden yerime geçerken damarlarımda akan tek şey cesaret.
Floja Feodora
Floja Feodora
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Ptsi Haz. 11, 2012 8:56 pm

Slytherin Kovalayısı; Freja.

Sahaya adımını atar atmaz, yerine güzelce yerleşiyor genç cadı. Quaffle havada süzülmeye başladığı zaman, hemen bir atak yapıp topu kapmayı ve ardından çemberlere yollamayı düşünüyor.

Floja Feodora
Floja Feodora
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Ptsi Haz. 11, 2012 8:59 pm
Slytherin Vurucusu; Fia.

Bludger havaya salındığında, ilk işim onu gözüme kestirmek. Ardından ise, karşı takımın arayıcısına sert bir şekilde göndermek olacak.
Kenneth Warren
Kenneth Warren

Salı Haz. 12, 2012 9:15 am
Hugo Weasley;
Çemberlerin önünde süzülürken bugün bu çemberlerden içeri misafir almayacağımı düşünüyorum. Leondier, bastır!
Riçırd
Riçırd
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Salı Haz. 12, 2012 9:36 am
Richard oldukça sinirliydi. Zaten poposu acıyordu. Bir türlü kakasını yapamamıştı. Gözlerini karşıya dikerek, maça odaklandı. Şu aptallar kırmızıları yeneceklerdi. Maçın başlama düdüğü ile havaya atladı.
Claudia van Bussen
Claudia van Bussen
Yönetici, Melez
Yönetici, Melez

Salı Haz. 12, 2012 10:39 am
Kovalayıcılar::
Richard Chancellor Jr. [15], Floja Feodora [7], Freja Lannister [2], Rocìo del Nieves [4], Lucilla Montez [14], Berthé A. Glamour [8]

Düdüğün çalmasıyla beraber Quaffle'a fırlayan Lucilla, başarılı bir hamleyle kırmızı topa sahip oluyor. Son sürat Selfier çemberlerine uçuyor ve topu sertçe çemberlere yolluyor. Fakat Zagreb topun çemberlerden geçmesine izin vermiyor. Zagreb'in topu Richard'a göndermesiyle aynı anda Rocio ve Freja'nın Bludgera maruz kalmaları, Selfierli oyuncular gibi Richard'ın arkasından gelecek Leondierli oyuncuları da yavaşlatıyor. Kargaşadan yararlanan Richard kırmızı topu çemberlere yolluyor ve bingo! Selfier'e 10 puan!

Freja Lannister HP [8] 20-8=12 HP puanı kaldı.
Rocìo del Nieves HP [10] 20-10=12 HP puanı kaldı.

Vurucular::
Euterpe Châtillon [16], Fia Righelli [18], Rachelle Jeseven [17], Damian McGlazy [16]

Vurucuların her biri çok formda görünüyor. Selfier vurucusu Fia, Richard'ın arkasından gelmeye niyetlenen Rocio'ya "avcunu yala" dercesine Bludgerını ona yolluyor. Başarılı bir vuruş! Fakat bu sırada kendi kovalayıcıları Freja'nın da Leondier vurucusu Rachelle'ın attığı topla sersemlediğini fark edemiyor.

Tutucular::
Zagreb Lacroix [16], Hugo Weasley [12]

Selfier tutucusu, Rachelle'in sert atışını karşılayacak kadar iyi bir tutucu. Fakat Leondierli Hugo o kadar şanslı değil, kendisini engelleyecek kimse olmayan Richard tutucuyla başbaşa kalıyor ve Quaffle, Hugo'nun şaşkın bakışları eşliğinde çemberlerden geçiyor.

Arayıcılar::
Scorpius Malfoy [17], Kenneth Warren [17]

İki takımın oyuncusu da aşağıda olup bitene aldırmadan küçük altın topu aramaya devam ediyor. Pırıltı bir an için göze çarpsa da her iki genç de onu fark ediyor ve aynı anda Snitch'e doğru hamle yapıyor. Fakat Snitch ikisinden de hızlı. Gençlerin her ikisi de parmaklarını uzattığı anda hızla uçuyor ve gözden kayboluyor.

Selfier: 10
Leondier: 0

Quaffle: Hakemin atışıyla tekrar oyuna dönecek.
Bludgerlar: Son derece tehlikeli şekilde sahada dolaşmaya devam ediyorlar.
Snitch: Kendini şöyle bir gösteren top, şimdi ortalıklarda görünmüyor.
Fia Righelli
Fia Righelli
Slytherin IV. Sınıf
Slytherin IV. Sınıf
Lakap : Hell.

Çarş. Haz. 13, 2012 12:04 pm
Yaptığı başarılı vuruşu ve aldıkları sayıyı kutlamak istercesine bir kahkaha atıyor cadı. Dikkatinin dağılmaması gerek o yüzden kendini topluyor ve gözüne kestirdiği Bludger'ı Kenneth'e göndermek için hamle yapıyor.
Floja Feodora
Floja Feodora
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

Çarş. Haz. 13, 2012 12:39 pm
Richard'ın başarılı atışından sonra, biraz nefesleniyorum. Quaffle tekrar oyuna sokulduğunda, ilk işim onu çemberlere yollamak. Eğer, elime bu şans geçmezse, onu karşı takımın arayıcısı olan Kenneth'e yollamayı planlıyorum.

Slytherin Arayıcısı Scorp;

Altın topun parıltısı gözüme çarptığı an, hemen onun peşine düşüyorum. Diğer arayıcı da görmüş olacak ki, o da benimle beraber geliyor. Parmaklarımı uzattığım an, birden gözden kayboluveriyor. Duraklıyorum. Etrafımda yavaş yavaş dönerek Snitch'i arıyorum. Onu gördüğüm an, hemen harekete geçeceğim ve ne olursa olsun, onu yakalamaya çalışacağım.

Slytherin Kovalayısı; Freja.

Yediğim Bludger'in ardından, kendime geliyorum. Sayı aldığımızı öğrenince, diğer takım arkadaşlarıma göz kırpıyorum. Quaffle maça tekrar girdiğinde, herkesten önce atağa geçerek onu karşı takımın çemberlerine sertçe yollayacağım.
Berthé A. Glamour
Berthé A. Glamour
Gryffindor IV. Sınıf
Gryffindor IV. Sınıf
Lakap : Glam.

Çarş. Haz. 13, 2012 8:54 pm
Richard'ın yaptığı başarılı sayının ardından yumruğumu havada savururken öfkemi bellirten bir mırıltıyı ve sinirli ifademide görünümüme kazandırıyorum. Weasley'yi suçlayamayacağım kadar başarılı bir vuruş yapan Richard'a alaylı ve tehditkar bir bakış attıktan sonra temas kurdabildiğim tüm takım arkadaşlarıma moral verici bir kaç tezahürat savuruyorum. İlk karşılaşmayı kaybedersek ilerleyen günlerde motivasyonumuzun düşeceğini biliyorum. Kararlıyım,süpürgem üstünde azimli bir pozisyona geçip hakemin düdüğünü beklemeye koyuluyorum. Gözümün Quaffle'dan başka bir şey görmüyor.
Kenneth Warren
Kenneth Warren

Cuma Haz. 15, 2012 12:40 am
Küçük altın topu görüyorum fakat ona doğru hamle yapacakken aşağıdan gelen sesler dikkatimi dağıtıyor. Yalnızca tek bir saniyemi alan bu davranışım yüzünden Snitch'i yakalayabilme şansımı bir seferlik yitiriyorum ancak maç uzun. Benim olacaksın bebeğim. Aşağıda olup bitene şöyle bir göz atıyorum ve tutucumuz Hugo'ya sesleniyorum. "Sen Weasley kanındansın Hugo, kendine gel!" Kovalayıcılarımızdan birinin hafif yaralanmış olması moralimi bozmuyor zira maça devam edebilecek kadar iyi. Tanrı yardımcımız olsun.
Zagreb Lacroix Leduc
Zagreb Lacroix Leduc
Slytherin V. Sınıf
Slytherin V. Sınıf

C.tesi Haz. 16, 2012 9:32 pm
Halkalara gelen Quaffle'ı usta bir tutucudan farksız şekilde karşılıyor Zagreb. Quaffle'ı, Selfier halkalarından hızla uzaklaştırdıktan sonra aldıkları sayıyla olduğu yerde Fia ile göz göze geliyor. Fazla açılmadan halkaların çevresinde duruyor ve gelebilecek herhangi bir atağa karşı pusu da bekliyordu.