leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jacqueline Hartmon
Jacqueline Hartmon
Gelecek Postası Editörü, Model, Madam Inéz'in Büyü Dükkanı Sahibesi
Gelecek Postası Editörü, Model, Madam Inéz'in Büyü Dükkanı Sahibesi

1 değil 2 değil 3 karakter bu... Empty 1 değil 2 değil 3 karakter bu...

Çarş. Nis. 25, 2012 10:30 pm
Anlayacağınız gibi karakter tek değil. Yani evet, tek bir karakterim var ama özünde üç farklı kişiyi barındırıyor. İlk gerçek hikayesiyle yani genel hatlarıyla başlayayım kafanız karışmasın. Jacqueline safkan bir ailenin tek kızı ve en son ferdi. Ailesi savaşta ölmüş ve genç kız başka bir aileye evlatlık verilmiş. Büyürken pek bir problemi yokmuş ama gerçek ailesi gözlerinin önünde öldürüldüğü için bunu hiç atlatamamış. Bu yüzden piskolojisinde derin yaralar açılmış. Onu alan aile bu trajik hikayeyi dinlemişler ama pek fazla önemsememişler, onalra göre küçük bir çocuk bunu unutabilirmiş. Oysa Jacqueline'de bu durum git gide artmış. Aslında gerçekten zeki bir kızdır ve en sevdiği yeteneği metamorfagus oluşudur. Bu yüzden artan piskolojik bozukluğu kaçış yolunu seçmiş ve yeteneğinide kullanarak kimliğinden kaçmaya başlamış. Kısacası piskolojide dissosiyatif füg denilen kaçış yolunu kullanmaktadır beyni. Yani genç kız büyücükçe şizofreni boyutuna gelmiştir. Genede ona doğuştan verilen zekası ve metamorfagus yeteneği sayesinde akıl hastanesinden kurtulmuştur. Onu evlat edinen aile ve onunla çocukluğundan beri sürekli zaman geçiren birkaç kişi dışında bu sorundan haberdar değildir. Aslında kendisi bile bu sorundan haberdar değildir. Üç kişilik oluşturmuştur kendine ve kimse bunların aynı kişi olduğunu bilmemektedir. Adının tamamını kapsayan üç farklı kimliktir bu. Bu kimlikleri sayesinde ailesinin trajikliğini unutmuştur ama aslında kendini de tamamen unutmuştur. Jacqueline = Jac Quinn Inéz olmuştur.
Jac Hartmon:
Ravenclaw'da okudur. Savaş patlak vermeden önce okuldan mezun oldu. Döneminin birincisi ve gerçekten çok zeki. Şans eseri o dönemler şizofrenisi yeni olduğu için yalnızca bu kimliğe sahipti. Kısacası kayıtlarda Hogwarts'dan mezun olan tek kişidir. Gerçekten işine bağlı ve meraklı biridir. Bu merakı kısa sürede gelecek postasında yükselmesine sebep oldu. Fotoğrafik hafızası olduğu düşünülüyor ama gerçeği aşırı zeki olmasıdır. Şimdilerde 22 yaşındadır ve Gelecek Postası'nın Editörlüğünü yapmaktadır. Gerçekten işine bağlı biridir ve aslında neşeli bir kızdır. Güzeldir, insanlarla iyi anlaşır hatta çalışanlarıyla bile arkadaş gibidir. Genede işler yetişmeyince delirir. İşte o zaman yanına kimse yaklaşmak istemez. Çünkü başarı onun için takıntı gibidir. Tek zaafı işidir yani. Çok düzenli bir hayatının olmasının sebebiyse işidir. Onu evlat eden ailesiyle pek iyi anlaşamaz, bu yüzden evlatlık olduğunu ufak bir araştırma sonucunda öğrenmiştir. Genede ailesinin etkisiyle sebebini hiç öğrenememiştir. Genede yalnız yaşar ve ailesiyle pek görüşmez.
Quinn Hartmon:
Quinn olarak bilinen dünyaca ünlü bir modeldir kendisi. Hayat tarzı çok düzensizdir ve her an her şeyi yapabilecek kadar deli doludur. Neşelidir, güzeldir kendini mutlaka sevdirir. Onu sevmemeniz imkansızdır. Her an farklı bir erkekle görünebilir genede gerçek aşkını aramayı sever. Ünlü bir model olduğu için hayranları çoktur ve ara ara -ki bu çok sık- ortadan kaybolduğunda herkes endişe duyar. Genede sonunda bir unutkanlık hastalığı olduğuna karar kılınarak durumu dünyaya açıklanmıştır. Bu sebepten hiç üstüne gidilmemektedir. Gerçekten herkesin göz bebeği gibidir. Kimse onun bir dediğini iki etmez ve hayatından çok memnundur. İşi onun için eğlencedir tıpkı gece hayatı gibi. Ailesine çok bağlıdır (evlat edinen aile) Onları gerçek ailesi olarak bilir ve her an onları görmek isteyebilir. Genede işi ve ilişkileri yüzünden yalnız yaşar.
Inéz Hartmon:
Inéz'i öyle çok tanıyan bilen yoktur. Birkaç sıkı dostu hariç insanlara pek görünmez. Çünkü gerçek bir dolandırıcı ustasıdır. Aile kavramı yoktur ve bir ailesi olduğunuda zaten reddeder. Hatırladığı hayatı insanları dolandırarak kazandığı paralarla açtığı dükkandan ibarettir. Onu bilen falcı olarak bilir. Bilinen geçmişi evde eğitim gören gerçek bir görücüdür. Okula hiç gitmemiş ve görücü annesi tarafından görüsü arttırılmıştır. Yaptığı muskalar, büyüler mutlaka tutmaktadır. Gördüğü geleceğin gerçek olduğuna inananlar çoğunluktadırç. Hogsmeade'den geçen herkes onun fal dükkanına mutlaka bir defa uğramıştır. Güzel bir kadındır ama takındığı garip hava sebebiyle ondan genelde korkarlar. Sessizdir ve birkaç yakın arkadaşı dışında kimse onunla uzun sohbet etmeye cesaret edemez. O arkadaşlarıda zaten numarasını biliyor olurlar. Bu yüzden onların yanında rahattır. Güzel bir kadındır ve birkaç erkeğin ilgisini çektimi paralarını söğüşlemekten geri durmaz.

Unutmayın karakterler birbirlerini tanımıyor ve hatırlamıyor. Onlar bambaşka kişiler. Jac belki Quinn'in haberini yapmıştır, Quinn ve Inéz Jac'i editör olarak duymuştur ama hiçbiri tanışmadı. Jacqueline bir gün uyandığında üçünden her hangi biri olabilir. Buna kendi karar vermez ve gece uykusunda görünümü değişir. Bu üç karakter metamorfagus olduğundan bir haberdir hatta.

Herkesle kurgu yapabileceğimi düşünüyorum. Karakterlerim çok farklı ve değişken. Herkese uyum sağlayabilirler yani. Genede temel olarka iki şey istiyorum. Bunlardan biri en yakın dostu. Üç kişiliğiylede dost olan onu çocukluğundan beri tanıyan biri. Hastalığını bilen ve ona çaktırmayan her kişiliğiyle farklı iletişimde dostluk kuran biri olmalı. İkincisi olursa gerçek aşk istiyorum. O da her şeyi bilecek ve her seferinde farklı tanışmalarla, farklı yollarla Jacqueline'yi tavlayacak. Tabii ki genç kadın bir şekilde hep bu beyfendiye geri dönecek. Kısaca gerçek aşk kazanır kısmı doğru bu hikayede. Bu ikisi dışında ne isterseniz. Dost, düşman, flört, müşteri vs. vs. Bu liste uzar. Buyrun öyleyse. Aslında hiçbir şey bulamasanız bile kurgum hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Yorum yapıp karakterinizi anlatırsanız ben kesinlikle bir şeyler bulmaya çalışacağım.
Klaus Schwarz
Klaus Schwarz
Seherbaz
Seherbaz

1 değil 2 değil 3 karakter bu... Empty Geri: 1 değil 2 değil 3 karakter bu...

Paz Nis. 29, 2012 10:10 pm
Jacq için geldik efendim, partner kurgusu istiyoruz uyarsa. ^^
Alixés Marjoline
Alixés Marjoline
Gryffindor V. Sınıf
Gryffindor V. Sınıf
Lakap : Alix

1 değil 2 değil 3 karakter bu... Empty Geri: 1 değil 2 değil 3 karakter bu...

Paz Nis. 29, 2012 10:12 pm
Sonunda kurguuuu.... Şu an dans ediyorum hani, bu başlığa yazı gördüm ya öldüm sevinçten. Uygundur uygun detayları konuşuruz msnden. 1 değil 2 değil 3 karakter bu... 3029022858