leviathan rpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obelia Aedon
Obelia Aedon

I.-II.-III. Sınıflar Ortak Ders Empty I.-II.-III. Sınıflar Ortak Ders

Salı Mayıs 01, 2012 4:30 pm
Bilgi:
Odasındaki meşe ağacından yapılmış masasında otururken kendini yeni dönem değişikliklerinin karmaşasının içinden çıkartamıyordu. Saatiyle göz göze geldiğinde derse geç kaldığını fark etti ve koşarak odasından, sınıfın içine geçti. Sınıfta öğrenciler yerlerini almış, bazıları konuşuyor, bazıları ise birbirleriyle kağıt savaşı yapmaktaydılar. Profesörün sınıfa girmesiyle bütün aktiviteler durduruldu ve gözler siyah diz altı, dar bir elbise giymiş olan sarışın profesörün üzerinde odaklandı.
‘Merhaba arkadaşlar. Çoğunuz beni tanıyorsunuz fakat aramıza yeni katılan birinci sınıf arkadaşlarımız için kendimi tekrar tanıtma ihtiyacı duyuyorum. Ben Obelia Aedon. Bir aksilik çıkmadığı sürece bu dersi beraber işleyeceğiz. Sizden istemiş olduğum kendinizi tanıtma yazılarınızı sırayla ve sessizce masama koymanızı istiyorum.’ Teker teker yerlerinden kalkan öğrenciler, profesörün sağ eliyle işaret etmiş olduğu masanın üzerine dağınık olarak parşömenleri yerleştirirken, profesör onların her hareketini dikkatle incelemekteydi. Yerlerine oturduklarında tekrar konuşmaya başladı. ‘Bugün dersimizin konusu, şu anda öğrenim gördüğünüz okulun açılmasına büyük bir etkeni olan Hogwarts’ın tarihini işleyeceğiz. İlginizi çekeceğine eminim. Uzatmadan derse geçiyorum.’ Bazı öğrencilerin aralarında fısıldaşmaya başladıklarını duydu ve elini yaslanmakta olduğu masaya ses çıkartacak şekilde iki kez dokundurdu. Sessizleştiklerinde birinci sınıf öğrencilerinin gözlerinde bakışları fark etti. Hafifçe gülümsedi. Derse ilgili öğrencileri görmek, onu sevindirmişti.
"Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu, 11. yüzyılda hepinizin bildiği üzere binaların köklerini oluşturan dört büyük büyücü tarafından yani Godric Gryffindor , Helga Hufflepuff, Rowena Ravenclaw ve Salazar Slytherin tarafından kurulmuştur.Birkaç yıl tüm kurucular uyum içinde çalışarak büyü yeteneği olan gençleri bulup şu an bulunduğunuz okula ve oturduğunuz sıralara eğitim vermeye getirdiler.Fakat bir süre sonra aralarında fikir ayrılıkları çıktı.Bu her ortamda olabileceği gibi Hogwarts'ta da mümkün bir olay.Slytherin ve diğerleri arasında ayrılık doğdu. Slytherin, Hogwarts’a kabul edilecek öğrenciler konusunda daha titiz davranılması gerektiğini iddia ediyor ve safkan büyücü aileden gelen öğrencileri almak istiyordu. Ailesi Muggle olan öğrencileri sevmiyor ve onlara güvenmiyordu. Ona göre bir büyücünün kanı tamamen saf olmalıydı. Rowena Ravenclaw sadece zekileri, Godric Gryffindor ise sadece cesur olanları kendi binasında görmek istiyordu. Helga Hufflepuff hiçbir şekilde öğrencilerin ayrılmasını istemiyordu. Salazar Slytherin'in Godric Gryffindor'layaşadığı ciddi bir tartışma sonrası ne yazık ki Salazar Slytherin okulu terk etti." Yutkundu ve derin bir nefes aldı. Konuşmasından dolayı boğazının kuruduğunu hissetti ve masasında duran bardaktan bir yudum su içti. Sıraların arasında gezinmeye başladı ve konuşmaya devam etti.
‘Tabiki de buraya kadar olan kısmı hepiniz az ve ya çok biliyorsunuzdur. Bu yüzden eğer anlmadığınız bir şey yoksa hepiniz için gerekli olan bir konuya değinmek istiyorum. Hogwarts bir sürü oda ve bilinmeyen geçitlerle dolu bir okuldur. Okulda bir sürü kule ve binalar için ayrılmış özel bölümler vardır. Hogwarts'ta yüz kırk iki merdiven bulunur. Geniş ve rahat merdivenler, dar merdivenler, belirli cuma günleri değişik yerlere çıkan merdivenler, bazı basamakları yok oluveren, düşmemek için atlaya atlaya çıkılan merdivenler... Her şeyin sürekli hareket halinde olması neyin nerede olduğunu hatırlamayı imkansız kılar. Bu da okulun binasını farklı kılan özellikleri arasındadır.’
Konuşmasını bitirdiğinde mezun olduğu okulun eşsizliğini bir kez daha anımsadı. Hafızasında beliren anıların içinden çıkarken, güneşin yakıcı ışınları, sınıfa gülümsemeye başlamıştı.
‘Konumuz bitmiştir arkadaşlar. Hepinize iyi günler diliyorum. Çıkabilirsiniz.’ Öğrenciler sınıftan itişe kakışa çıkarken profesör onları izledi.

Ev Ödevi:
Muggle nedir, kime denir? Araştırınız ve bana PM ile yollayınız.